VIDEO | FCSB a făcut spectacol la Sfântu Gheorghe! Roș-albaștrii mai speră la titlu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 11 mai 2019, ora 22:15,
coman
coman

FCSB nu renunță la titlu, iar roș-albaștrii au marcat 5 goluri cu Sepsi.

La Sfântu Gheorghe, FCSB s-a impus cu 5-1. Oaspeții au început tare, marcând de două ori în primele minute, prin Hora și Roman.

După pauză, Coman a reușit dubla pentru FCSB, iar apoi Sepsi a redus din diferență prin Mensah, care a punctat superb.

Tandia a trimis în bară, iar Rusescu a stabilit scorul final din penalty, după ce Moruțan a fost faultat în careu.

FCSB speră acum ca rivala CFR să piardă cu Craiova, duminică seara.

ECHIPELE DE START:

Sepsi Sfântu Gheorghe: Fejer – De Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Velev, Karnitski – Nouvier (Mensah ’53), Tandia, Fl. Ştefan – Hamed (Hadnagy ’70)

Antrenor: Marin Barbu

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Bălaşa, I. Cristea, Morais (Moruţan ’53) – F. Tănase (Teixeira ’58), Filip – M. Roman, Man, F. Coman – Hora (Rusescu ’73)

Antrenor: Mihai Teja