VIDEO | FCSB a dezamăgit în primul amical din 2019. Florentin Matei s-a accidentat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 17 ianuarie 2019, ora 18:30,
teja-benzar
teja-benzar

UPDATE 18:50 Partida s-a încheiat 0-0. Elvețienii au ratat mai multe ocazii importante în repriza a doua. Andrei Vlad s-a remarcat în poartă. Pe final, Florinel Coman și Mihai Roman puteau să aducă victoria pentru FCSB.

Meciul a fost transmis live AICI.

FCSB: 34 – C.Bălgrădean, 20 – R.Benzar, 16 – B.Planic (cpt), 4 – M.Bălașa, 13 – Jr.Morais, 6 – D.Nedelcu, 70 – F.Matei, 98 – D.Man, 10 – F.Tănase, 7 – F.Coman, 24 – R.Rusescu.

Rezerve: 12 – R.Ducan, 99 – A.Vlad, 8 – L.Filip, 9 – H.Gnohere, 11 – O.Moruțan, 17 – A.Jakolis, 21 – O.Perianu, 22 – C.Dumitru, 26 – A.Stoian, 28 – M.Roman, 29 – T.Moldovan, 33 – H.Zlatinski, 42 – D.Toma, 77 – A.Stan, 92 – A.Niță.

FC Luzern: 14 – M.Slavi, 3 – L.Cirkovic, 5 – Lucas, 9 – T.Juric, 17 – S.Grether, 19 – C.Scheneuwly, 20 – S.Demhasaj, 24 – R.Vargas, 34 – S.Sidler, 42 – I.Voca, 68 – F.Rodriguez.

Rezerve: 22 – L.Jacot, 8 – O.Custodio, 10 – B.Eleke, 13 – T.W.Ndenge, 23 – S.Wolf, 25 – Y.Schmid, 37 – C.Njau.

UPDATE 18:00 Scorul la pauză este 0-0. În minutul 40, Florentin Matei s-a accidentat și a fost înlocuit cu Adrian Stoian.

FCSB joacă primul meci amical din 2019, în cadrul cantonamentului din Spania. Adversara este FC Luzern, ocupanta locului 5 în campionatul Elveției.

Partida va începe la ora 17:00 și va fi transmisă în direct pe canalul de Youtube al vicecampioanei României. (VIDEO)

Noua achiziție Florentin Matei nu lipsește din echipa trimisă pe teren de către Mihai Teja.

#amical #luzern?? #spania2019??Aceasta este echipa trimisă în teren de Mihai Teja în partida cu FC Luzern, care va începe la ora locală 16:00 (17:00 ora României).