VIDEO | FCSB a demolat-o pe Hermannstadt! Dennis Man, noul golgheter al Ligii 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 26 octombrie 2020, ora 23:50,
fcsb grup bucurie

FCSB a demolat-o pe Hermannstadt în etapa a 8-a din Liga 1!

Formația lui Toni Petrea a făcut spectacol pe Arena Națională și a câștigat cu 5-0.

Iulian Cristea a deschis balul în meciul cu sibienii, în minutul 3, cu o execuție de zile mari.

Dennis Man a majorat avantajul FCSB-ului, în minutul 11, și a devenit golgheterul Ligii 1, cu 7 reușite. Acesta a marcat din pasa lui Florin Tănase.

În minutul 31, Sergiu Buș ”a spart gheața” și a marcat primul său gol în tricoul FCSB. Acesta a punctat pentru 3-0, în urma unui contraatac.

După doar 2 minute de la reușita lui Buș, Moruțan a marcat al patrulea gol al roș-albaștrilor, după ce a reluat o centrare venită din partea lui Dennis Man.

Rezultatul final a fost stabilit de Florin Tănase, în minutul 72, care a marcat după o combinație în careu cu Dennis Man, care s-a distrat cu defensiva oaspeților.

În urma acestei reușite, decarul FCSB a ajuns la cota 6 în acest sezon.

În urma acestui rezultat, FCSB urcă pe locul 2 în Liga 1, cu 18 puncte, la 3 în spatele liderului Universitatea Craiova, în timp ce Hermannstadt rămâne pe locul 11, cu 10 puncte.

În următoarea etapă, formația roș-albastră va juca cu Chindia Târgoviște, în deplasare, în timp ce sibienii așteaptă vicecampioana României pe teren propriu.