VIDEO | FC ,,U” Craiova, fără victorie în 2021! Înfrângere pe ,,Ion Oblemenco” cu Mioveni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 09 martie 2021, ora 22:03,
CRAIOVAAAAA
CRAIOVAAAAA

Meciul din Liga a 2-a, dintre FC Universitatea Craiova 1948 şi CS Mioveni s-a cu victoria oaspeţilor, scor 2-1.

Golurile partidei au fost marcate de Compagno, în minutul 52, pentru Craiova, respectiv Isfan, în minutul 80 şi autogol Huyghebaert, în minutul 81 pentru CS Mioveni.

Meciul a fost unul destul de echilibrat cu ocazii de ambele părţi. Imediat după pauză Compagni a deschis scorul.

Oaspeţii au întors scorul în decurs de două minute, după ce au marcat în minutele 80 şi 81.

După acest meci, FC U Craiova rămâne lider în Liga a 2-a, cu 31 de puncte acumulate din 16 partide disputate.

De cealaltă parte, CS Mioveni se află pe locul 7 în Liga a 2-a, cu 27 de puncte acumulate în cele 17 meciuri disputate din campionat.

Citeşte şi VIDEO | Suporterii lui FC ,,U” Craiova 1948, alături de echipă înaintea meciului cu Mioveni de pe ,,Ion Oblemenco”