RS Live

Realitatea.NET

Realitatea Financiară

TaBu

VIDEO | FC Botoșani-Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2! Formația lui Leo Grozavu, sigură de prezența în play-off

Partida dintre FC Botoșani și Sepsi Sfântu Gheorghe, în cadrul rundei a 27-a a Ligii 1, s-a terminat cu victoria oaspeților, scor 2-1.

Formația condusă de Leo Grozavu a deschis scorul în minutul 41 prin Gabriel Vasvari, din lovitură de pedeapsă.

Oaspeții și-au dublat avantajul pe tabela de marcaj prin Nandor Tamaș în minutul 71.

Elevii lui Marius Croitoru au reușit să reducă din diferență în ultimele minute ale meciului prin Sekouba Camara, stabilind scorul final de pe stadionul Municipal din Botoșani, 2-1.

În urma victoriei de la Botoșani, Sepsi Sfântu Gheorghe, trupa pregătită de Leo Grozavu își consolidează poziția a 4-a în clasament cu 43 de puncte. Meciul următor Sepsi Sfântu Gheorghe primește vizita celor de la Gaz Metan Mediaș.

De cealaltă parte, FC Botoșani, formația condusă de Marius Croitoru rămâne pe locul 5 în Liga 1 cu 37 de puncte strânse cu trei etape rămase din sezonul regulat. Etapa viitoare FC Botoșani se deplasează la Giurgiu pentru meciul cu Astra.

Cele două echipe:

FC Botoșani: Hankic – Braun, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Ongenda, J. Rodriguez, Papa – D. Croitoru, Al Mawas, Tîrcoveanu

Rezerve: Pap, Patache, Plămadă, Holzmann, Roman, Târșa, Florescu, Camara, Toutouh
Antrenor: Marius Croitoru

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, B. Mitrea, Fl. Ștefan – Fofana, Vașvari, Golofca – Csiszer, Șafranko, Petrila

Rezerve: J. Fernandez, Ninaj, L. Fulop, Ștefănescu, Tamas, Bajrovic, Rapp, Tincu, L. Kovacs
Antrenor: Leo Grozavu