VIDEO | FC Botoșani învinge Dinamo cu golul fabulos al lui Roman

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 27 mai 2019, ora 21:55,
botosani-dinamo

FC Botoșani a câștigat meciul de pe teren propriu cu Dinamo București, scor 1-0, în etapa a 13-a din play-out-ul Ligii 1. Mihai Roman a înscris un gol fabulos.

Moldovenii au 5 victorii la rând, în timp ce bucureștenii au șanse mici să mai termine pe primul loc în play-out.

Atacantul Mihai Roman a înscris în minutul 8, cu un șut din voleu dintr-un unghi închis.

Dinamo a avut posesia mingii, dar a trimis un singur șut pe spațiul porții adverse.

În minutul 70, gazdele puteau să-și dubleze avantajul, dar Patache a șutat în bară.

Botoșani: Fraisl – Chindriș, Burcă, Miron – Patache, Rodriguez, Papa, Golofca (L. Buș 78′) – Fabbrini (Piftor 86′), Roman, Ongenda (Karaboue 67′). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Dinamo: Mandanda – Grigore (Zenke 46′), Ciobotariu, Klimavicius, Sorescu – Aliji, Nistor, Filip, Șerban (Papazoglou 46′) – Christovao (Kabashi 74′), Montini. Antrenor: Mircea Rednic.

Înainte de ultima etapă din play-out-ul Ligii 1, FC Botoșani și Dinamo sunt despărțite de un singur punct în clasament.