VIDEO | FC Botoșani, aproape de play-off-ul Ligii 1! Sărbătoare mare în vestiar, după victoria cu Hermannstadt

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 10 februarie 2020, ora 19:49,
botosani-hermannstadt

FC Botoșani a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor 2-1, în etapa a 24-a din Liga 1. După cea de-a treia victorie consecutivă, echipa lui Marius Croitoru este foarte aproape de calificarea în play-off.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 29, prin Gabriel Debeljuh.

Reagy Ofosu a egalat în minutul 34. Gazdele au luat cele trei puncte grație reușitei lui Marko Dugandzic din minutul 81.

Botoşani: Hankic – Haruţ, Miron, Chindriş, Ţigănaşu (Holzmann 53′)- Cascini (Florescu 67′), Rodriguez – Ofosu, Ebenhofer, Ashkovski (Keyta 72′) – Dugandzic. Antrenor: Marius Croitoru.

Hermannstadt: Cristiano – Opruţ, Luchin, Dobrosavlevici, Almeida – Rimane, Dumitriu (Bălan 83′), Petrescu, Sintean (Joalisson 54′), Buşu (Dâlbea 75′) – Debeljuh. Antrenor: Vasile Miriuţă.

La finalul partidei, moldovenii s-au dezlănțuit în vestiar, cu gândul la play-off.

Victorie!!

Victorie!!!

Publicată de Fotbal Club Botoșani pe Luni, 10 februarie 2020

Ce băieți mistooo

Ce băieți mistooo!!#WeNeverGiveUp #CeBaietiMisto #PlayoffVenim

FC Botoșani este echipa momentului în Liga 1, cu cinci meciuri consecutive fără înfrângere (patru victorii și o remiză).