VIDEO | FC Botoșani a întors rezultatul cu Voluntari! Gol senzațional marcat pe final!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 iulie 2019, ora 19:04,
botosani Ashkovski

FC Botoșani are patru puncte din șase după victoria concludentă obținută astăzi cu FC Voluntari, 4-1. Ilfovenii au condus pe tabelă în Moldova.

FC Voluntari a început perfect meciul de la Botoșani. În minutul 11, elevii lui Cristiano Bergodi au beneficiat de un penalty acordat de centralul Ionuț Coza.

Laidouni a transformat fără emoții.

Replica gazdelor a venit însă rapid. Miron a restabilit egalitatea în minutul 20, cu o lovitură de cap, după un corner de pe partea stângă.

FC Voluntari a clacat. Susținuți frenetic din tribune, mioldovenii au întors scorul în minutul 27, după autogolul lui Balaur.

FC Botoșani a menținut ritmul și după pauză! În minutul 61, Ashkovski a dus scorul la 3-1.

Ilfovenii au treminat partida de la Botoșani în genunchi. Enriko Papa a marcat golul meciului în minutul 90, cu un șut de pe loc, de la 25 de metri, sub bara transversală!

FC Voluntari rămâne cu punctul din etapa trecută (0-0 cu Sepsi), în timp ce FC Botoșani are 4, cu remiza din prima rundă, 2-2 la Astra Giurgiu.