VIDEO | FC Argeș a dat lovitura la Giurgiu! Piteștenii au ajuns la șase meciuri consecutive fără înfrângere

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 februarie 2021, ora 17:38,
fc-arges-jucatori-1400×807

FC Argeș s-a impus în deplasarea de la Giurgiu, scor 2-0, meci contând în cadrul etapei a 22-a din Liga 1.

Prima repriză a meciului de pe „Marin Anastasovici” a fost lipsită de ocazii iar scorul pauzei a fost unul alb, 0-0.

Oaspeții au deschis scorul prin căpitanul Ionuț Șerban în minutul 60.

Elevii pregătiți de Mihai Ianovschi și-au dublat avantajul în minutul 83 prin croatul Luka Maric stabilind și scorul final al partidei de la Giurgiu.

Astra Giurgiu: Popa- Canadija, Găman, Graovac, Bruno- Kane, Crepulja, Wuthrich- Merloi, Budescu, V. Gheorghe

FC Argeș: Greab- Tofan, Maric, Turda, Mușat- Meza Colii, Șerban- Barbu, Palic, Dumitru- Malele

În urma acestui rezultat FC Argeș a urcat pe locul 12 în Liga 1 cu 23 de puncte în timp ce Astra Giurgiu a coborât pe poziția a 13-a cu 22 de puncte după 22 de meciuri disputate.