VIDEO | Fazele fixe au făcut diferenţa. FC Argeş – U Cluj 2-1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 17 septembrie 2018, ora 20:44,
fc-arges-u-cluj-2

Duelul dintre FC Argeş şi U Cluj, două echipe cu tradiţie din fotbalul românesc, a închis etapa a şaptea din Liga a 2-a. Gazdele s-au impus cu 2-1 după ce au înscris de două ori la capătul unor faze fixe. Pentru U Cluj a fost a treia înfrângere din actualul sezon.

Buhăescu şi Panait au marcat pentru echipa lui Emil Săndoi, iar în minutul 21 scorul era deja 2-0 pentru gazde. U Cluj nu a reuşit decât golul de onoare în minutele de prelungire ale meciului, prin Goga. În clasament, FC Argeş a urcat pe locul al cincilea, în timp ce U Cluj – fără victorie în deplasare – a rămas pe poziţia a opta.

FC ARGEŞ – UNIVERSITATEA CLUJ 2-1
Vasile Buhăescu 8′, Andrei Panait 21′ / Dorin Goga 90+2′

Ureche – Turda, Vişa, Hreniuc – Tofan, Andr. Panait (I. Năstăsie 74′), R. Costin (cpt.), Şerbănică – I. Şerban, Buleică (Ct. Stan 83′), Buhăescu
Rezerve neutilizate: N. Grecu – C. Mihalache, D. Oancea, Tăbăcariu, Alin Popa
Antrenor: Emil Săndoi

Dur-Bozoancă – Căpuşă, Abrudan, Andr. Cordoş, Sepsi – G. Florescu (cpt.), K. Twumasi (Gab. Giurgiu 51′), Greu (Oct. Ursu 64′) – M. Coman (Goga 46′), Gavra, Hordouan
Rezerve neutilizate: Albuţ – D. Dumitrescu, Al. Coman, Berci
Antrenor: Adrian Falub

Stadion: ”Nicolae Dobrin” (Piteşti); Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); Asistenţi: Florian Alexandru Vişan şi Daniel Vlase (ambii din Galaţi).