VIDEO | Fază controversată la Mediaș! FC Hermannstadt se impune cu FC Voluntari în finalul meciului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 decembrie 2020, ora 22:37,
fchermannstadtbucurie

FC Hermannstadt a câștigat în ultimele minute împotriva lui FC Voluntari scor 3-2 meci din etapa a 13-a a Ligii 1.

Echipa condusă de spaniolul Ruben Albes a obținut prima victorie după 6 etape.

Gazdele au deschis rapid scorul prin Andrei Sintean (21 ani) în minutul 4, oaspeții au egalat în minutul 39 prin Adrian Popa (32 ani) iar echipa din Voluntari a intrat la vestiare în avantaj după reușita lui Sebastian Mailat (23 ani) din minutul 42.

Sibienii au reușit să egaleze în minutul 61 prin spaniolul David Mayoral Lastras (23 ani).

Centralul partidei Cătălin Popa a acordat ușor un penalty la duelul dintre David Mayoral Lastras și fundașul Igor Armas.

Veteranul Răzvan Dâlbea (39 ani) a transformat lovitura de la 11 metri aducând victoria sibienilor.

Hermannstadt: Alin Pop – Vodă, Scarlatache, Stoica, Opruț – Mustivar (’72, Alhassan), Dâlbea, Addae – Sîntean (’89, Șter), Oliveira, Mayoral.Antrenor: Ruben Albes.

Voluntari: Lavin – Costin, Achim, Armaș, Vlad – Grădinaru (’76, Anderson), Pablo, Gheorghe – Popa, Mailat (’76, Ricardinho), Veiga Lopes (’46, Jefte). Antrenor: Mihai Teja.

După acestă victorie FC Hermannstadt o egalează la puncte pe FC Voluntari, 14 puncte au ambele echipe după 13 etape, sibienii sunt pe poziția 12 în timp ce ilfovenii sunt pe 11 în Liga 1.