VIDEO | Fanii unei echipe din Liga 1 au băgat SPAIMA în arbitri! Amenințați cu cuțitele la vestiar

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 02 noiembrie 2018, ora 12:59,
csms-iasi-fani

Poli Iași a fost eliminată, marți, pe teren propriu, de Viitorul, în optimile de finală ale Cupei României, după executarea loviturilor de departajare. La finalul celor 90 de minute de joc scorul a fost 2-2 (2-0), care s-a păstrat şi după prelungiri.

Trupa lui Hagi a condus cu 2-0, însă golul egalizator al gazdelor s-a marcat când aceștia evoluau în inferioritate numerică, Andrei Cristea, atacantul ieșenilor fiind eliminat de centralul Marcel Bârsan.

La finalul partidei din Copou, spiritele s-au încins, iar fanii ieșenilor și-au ieșit din minți. Conform gsp.ro, brigada de arbitri care a fost delegată la meci a fost amenințată cu cuțitele. Totul ar fi fost posibil după ce firma de pază ar fi plecat de la stadion, considerând că misiunea lor s-a încheiat, imediat după ultimul fluier:

Există un raport detaliat pe masa Comisiei de Disciplină, ce urmează să fie analizat şi va fi dat un răspuns clar. Nu se poate aşa ceva! Brigada a făcut un raport în care a relatat tot ce s-a întâmplat la meci. Nici în Liga a 3-a nu s-a întâmplat aşa ceva. Să fie la uşa vestiarului şi în parcare indivizi cu arme albe care să ameninţe arbitrii jocului! E strigător la cer la ce nivel s-a ajuns!

Forţele de ordine pur şi simplu au plecat acasă după ce arbitrii au intrat în vestiar. Că li s-a părut că e linişte şi nu se poate întâmpla ceva. Şi uite că au venit nişte descreieraţi care i-au înjurat ca la uşa cortului, i-au ameninţat şi le-au avariat maşinile celor din brigadă. Nu se poate aşa ceva la o echipă din Liga 1″, a declarat un martor pentru sursa citată.

suporteriarbitri amenintati cu cutitelehagibrigada de arbitriandrei cristeafirma de pazaincidentestewarziviitoruloptimi de finala