VIDEO EXCLUSIV | Și-au stabilit obiectivul! ”Câinii” vor în Europa League! ”Ne pregătim să câștigăm Cupa!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 23 februarie 2020, ora 18:58,
Dinamo mare bucurie

Dinamo a ratat prezența în play-off, însă speră în continuare că va ajunge în Europa League.

Formația din Ștefan cel Mare a pierdut meciul cu Gaz Metan, scor 0-1, și a încheiat sezonul regulat pe locul 8, cu 34 de puncte.

Chiar dacă forma din campionat nu a fost una convingătoare în acest sezon, Florin Prunea anunță că elevii lui Dusan Uhrin sunt cu ochii pe Cupa României, competiție în cadrul căreia au ajung până în sferturile de finală.

Academica Clinceni este adversara dinamoviștilor, iar oficialul ”câinilor” asigură că lotul clubului roș-alb este unul valoros, care poate cuceri trofeul.

”Cei de la Mediaș au înscris mai mult printr-un autogol. Ei meritau, au fost mai mereu în zona de play-off. Noi mergem mai departe, începe un alt campionat, mult mai greu și Cupa României.

În niciun caz nu se pune problema de retrogradarere. Avem lot valoros. E important să începem bine. Trebuie să pornim cu dreptul și să avem o liniște și să ne concentreăm pe meciul de Cupa României.

Nu mă gândeam că vom rata play-off-ul. E foarte greu. Mult dezamăgiri, multe frustrări. Vina este numai și numai a noastră. Nu pot să spun că Dinamo nu are antrenor. Noi ne pregătim să câștigăm Cupa României.” a declarat Florin Prunea, în cadrul unei intervenții la Realitatea Sportivă.