VIDEO | Eșec pentru PAOK în sferturile de finală ale Cupei Greciei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 07 februarie 2019, ora 08:53,
razvan lucescu

PAOK Salonic, echipa antrenată de către Răzvan Lucescu, a pierdut meciul din deplasare cu Panionios, scor 1-2, în prima manșă a sferturilor de finală din Cupa Greciei.

A fost o vreme oribilă la Atena: ploaie torențială și vânt puternic.

PAOK a deschis scorul în minutul 57, prin atacantul polonez Karol Swiderski.

Panionios a întors rezultatul în ultimul sfert de oră. Mai întâi, albanezul Fiorin Durmishaj a egalat (74′), apoi grecul Dimitrios Stavropoulos a speculat o eroare gravă a portarului Paschalakis (90+1′).

Alin Toșca a fost integralist pentru PAOK și a jucat ca fundaș central.

Partida retur se va disputa pe 26 februarie, la Salonic.

Aceste momente apar în fotbal. Sunt supărat că am pierdut, dar sunt mulțumit de modul în care am jucat. Am folosit mulți jucători care nu au meciuri în picioare și a trebuit să improvizez pe câteva posturi. Din acest punct de vedere, sunt mulțumit că echipa a muncit. Ne-am asumat un risc, având în vedere oboseala din meciul cu AEK și partida cu Olympiakos de duminică. Am avut mai multe ocazii decât Panionios, nu cred că victoria lor este meritată„, a spus Răzvan Lucescu la conferința de presă.

PAOK Salonic este liderul autoritar al campionatului și va juca duminică derby-ul cu Olympiakos Pireu, pe teren propriu.