VIDEO | Eșec neașteptat pentru Rapid, la Constanța! Giuleștenii pot pierde locul 3 în clasament

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 30 noiembrie 2019, ora 15:52,
farul-rapid
farul-rapid

Rapid București a pierdut meciul din deplasare cu Farul Constanța, scor 1-3, în etapa a 20-a din Liga a 2-a. Echipa antrenată de către Daniel Pancu a întrerupt o serie de cinci jocuri fără înfrângere și poate coborî în clasament.

Farul are un parcurs fabulos pe teren propriu în acest sezon: opt victorii și un egal, golaveraj 18-3.

Antonio Cruceru a deschis scorul pentru constănțeni în minutul 3, cu o lovitură de cap din câțiva metri.

Marian Drăghiceanu a egalat pentru Rapid în minutul 18, după ce s-a demarcat excelent.

Până la pauză, Farul a înscris de două ori, prin Paul Antochi (22′) și Viorel Lică (40′).

Farul: Muţiu (cpt.) – Nicola (Carabela 87′), Cană, Lică, Panait – Antoche, Greu – Al. Stoica, Cruceru (Ursu 75′), Kanda – I. Stoica (Toma 82′). Antrenor: Ianis Zicu.

Rapid: Tătaru – Voicu (cpt.), Iacob, Mallo, Oanea (Dulca 46′) – Sefer, Lazăr (Pănoiu 64′), Piriz (Jorza 46′), Goge – Drăghiceanu, Roskopf. Antrenor: Daniel Pancu.

În urma acestei înfrângeri, Rapid poate să piardă locul 3 în clasamentul Ligii a 2-a. Petrolul are șansa să-i depășească pe ‘alb-vișinii’ după meciul cu Metaloglobus.