VIDEO | Eric Bicfalvi a înscris un gol în campionatul Rusiei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 25 august 2018, ora 17:05,
bicfalvi-ural

Internaționalul român Eric Bicfalvi a înscris un gol pentru Ural Ekaterinburg în meciul de pe teren propriu cu Ahmat Groznîi, scor 2-1, în etapa a 5-a din campionatul Rusiei.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 29, prin Doumbia. Bicfalvi a egalat în minutul 50, cu o lovitură de cap din centrul careului.

Ural a câștigat grație reușitei lui Dimitrov din minutul 78.

REZUMATUL PARTIDEI

Eric Bicfalvi (30 de ani) a reușit trei goluri în primele cinci etape de campionat.

Mijlocașul ofensiv se află pe lista preliminară anunțată de către selecționerul Cosmin Contra pentru meciurile României cu Muntenegru și Serbia, din Liga Națiunilor.

Primul meci al „tricolorilor” în Liga Națiunilor va avea loc pe 7 septembrie, pe stadionul ‘Ilie Oană’ din Ploieşti, contra Muntenegrului. Trei zile mai târziu, România va întâlni Serbia, în deplasare.