VIDEO | Eric a intrat în istoria fotbalului românesc! Remiză spectaculoasă la Ovidiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 12 august 2019, ora 23:04,
Eric Viitorul

Viitorul a remizat cu FC Botoșani, scor 2-2, într-un meci special pentru Eric.

Brazilianul a marcat din penalty în minutul 12 și a egalat recordul lui Wesley, străinul care reușise cele mai multe goluri în Liga 1: 63.

Ashkovski a egalat în minutul 27, însă Gabi Iancu a adus-o din nou în avantaj pe Viitorul.

Macedoneanul Ashkovski a reușit dubla pe final și s-a terminat 2-2, cu toate că Viitorul a avut o bară în prelungiri, prin Ciobanu.

ECHIPELE:

Viitorul: Căbuz – Mladen, Ţîru, Ghiţă, Filip (Calcan ’61) – Achim, Artean (Ciobanu ’46), Houri – Ganea (Boboc ’55), Iancu, Eric

Antrenor: Gheorghe Hagi

FC Botoşani: Hankic – Haruţ, Miron, Chindriş, Holzmann – Papa (Florescu ’75), Rodriguez – Askovski (Pitian ’86), Ongenda, Golofca – Ofosu

Antrenor: Marius Croitoru