VIDEO | Era nevoie de el la națională? Bogdan Stancu, gol superb în Turcia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 octombrie 2019, ora 18:45,
stancu
stancu

Retras de la echipa națională, Bogdan Stancu (32 ani) este în formă maximă în Turcia!

”Motanul” joacă pentru Genclerbirligi și, la fel ca Florin Andone, a marcat în ultimul meci de campionat, împotriva celor de la Antalyaspor, scor 6-0.

Stancu a fost titular astăzi, 19 octombrie, iar echipa sa a deschis scorul în minutul 1, chiar din pasa de gol a fotbalistului român. Acesta a mai oferit un assist în minutul 37, iar în minutul 57 a venit și cireașa de pe tort: a închis tabela cu un lob superb!

500.000 de euro este cota de piață a fotbalistului, potrivit transfermarkt.com. În actualul sezon, Stancu a bifat 7 apariții pentru Genclerbirligi și a marcat 3 goluri.

Vezi și VIDEO | Avertisment pentru Real Madrid! Andone, dublă de senzație în Turcia