VIDEO | Emoții pentru Real Madrid în Cupă! Girona, aproape de o surpriză

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 25 ianuarie 2019, ora 08:54,
real madrid-girona

Real Madrid a câștigat meciul de pe teren propriu cu Girona, scor 4-2, în manșa tur a sferturilor de finală din Cupa Spaniei. Cu un sfert de oră înainte de final, scorul era egal, 2-2.

Anthony Lozano a deschis scorul pentru Girona în minutul 7.

‘Galacticii’ au intrat în avantaj la pauză. Lucas Vazquez a egalat în minutul 18, iar Sergio Ramos a înscris din penalty în minutul 42.

În repriza a doua, Marcos Llorente a comis un henț stupid în careu, iar Granell a transformat lovitura de la 11 metri (66′).

Căpitanul Sergio Ramos a adus bucuria pe ‘Santiago Bernabeu’ în minutul 77, cu o lovitură de cap.

Karim Benzema a stabilit scorul final în minutul 80.

Returul va avea loc săptămâna viitoare. În celelalte sferturi de finală s-au înregistrat rezultatele: Sevilla – Barcelona 2-0, Getafe – Valencia 1-0, Espanyol – Betis 1-1.