VIDEO | Emoții pentru Mircea Lucescu. Dinamo Kiev s-a calificat în semifinalele Cupei Ucrainei, după lovituri de departajare

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 04 martie 2021, ora 01:06,

Echipa antrenată de Mircea Lucescu (75 de ani), Dinamo Kiev, s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Ucrainei.

În sferturile de finală ale competiției Dinamo Kiev a trecut de  Kolos Kovalivka, scor 4-3, la loviturile de departajare.

Kolos a Kovalivka jucat în inferioritate numerică din minutul 65. La finalul meciului scorul a fost 0-0, astfel că auu urmat lovituri de departajare.

Pentru Dinamo Kiev au marcat Shaparenko, Supriaga, Rodrigues şi Andrievsky, iar pentru Kolos Kovalivka au înscris Orikhovsky, Petrov şi Milko. Dinamo Kiev a ratat două lovituri de departajare, iar Kolos Kovalivka trei.

Mircea Lucescu a fost contestat de ultrași, cerând-i demisia, deoarece a antrenat-o pe rivala Șahtior timp de 12 ani. Românul a reacţionat făcând cu mâna spre suporteri.