VIDEO | Egalul ‘înghețat’! Voluntari și Astra s-au chinuit în condiții imposibile

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 15 decembrie 2018, ora 16:20,
voluntari-gazon

FC Voluntari a remizat pe teren propriu cu Astra Giurgiu, scor 1-1, în etapa a 20-a din Liga 1. Meciul s-a disputat în condiții de viscol, pe un gazon înghețat și parțial acoperit de zăpadă.

În prima repriză, niciuna dintre echipe nu a reușit să-și creeze o ocazie clară de gol.

Gazdele au deschis scorul în minutul 50, prin fundașul central Hodorogea, care a șutat din centrul careului, în urma unui corner. (VIDEO)

Astra a avut posesia mingii și a egalat în minutul 85, prin Claudiu Belu-Iordache. Mijlocașul de bandă a fructificat o centrare a lui Butean, din flancul stâng. (VIDEO)

În minutul 90+3, Denis Alibec a fost eliminat pentru joc periculos, în apropierea centrului terenului.

FC Voluntari: Vâtcă – A. Vlad, Armaş (Hodorogea 34), Balaur, Bucurică – Ricardinho, I. Gheorghe – G. Deac (Pîrcălabu ’65), Gadze (Kabasele ’62), Căpăţână – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Astra Giurgiu: Lazar – Belu-Iordache, Cestor, Bejan, Radunovic (Begue ’46) – Mrzljak, Butean – N. Roşu, Alibec, Llullaku – Zoua (Buş ’60). Antrenor: Costel Enache.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari rămâne pe ultimul loc în clasament, iar Astra Giurgiu ocupă poziția a 5-a.

viscolAstraliga 1hodorogeazapadavoluntariastra giurgiuteren inghetat1-1alibec