VIDEO | Egalul care nu ajută pe nimeni! Hermannstadt și Botoșani rămân printre ultimele

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 12 noiembrie 2018, ora 16:23,
hermannstadt-botosani-2

FC Hermannstadt și FC Botoșani au remizat la Târgu-Mureș, scor 1-1, în etapa a 15-a din Liga 1. Partida trebuia să aibă loc duminică, dar a fost amânată din cauza ceții.

Jonathan Rodriguez a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 63, din penalty. Company l-a faultat în careu pe Papa.

Sibienii au egalat în minutul 76, prin Daniel Tătar, care a executat excelent o lovitură liberă de la 20 de metri.

Gazdele puteau să dea lovitura pe final, dar portarul austriac Martin Fraisl a avut o intervenție foarte bună.

Hermannnstadt: Căbuz – Company (Nkololo ’66), Pîrvulescu, Dandea, Mijuskovici, Tătar – Serediuc, Dâlbea (Hergheligiu ’75), Dumitriu – Blănaru (Moreira ’87), Tsoumou. Antrenor Vasile Miriuţă.

Botoşani: Fraisl – Patache, Miron, Chindriş, Chitoşcă – Rodriguez, Karaboue – Golofca (Fulop ’90+1), Papa, Fabbrini (Ongenda ’83) – M. Roman (Trujici ’68). Antrenor Costel Enache.

În urma remizei, ambele echipe se mențin în subsolul clasamentului. Hermannstadt are trei partide consecutive fără înfrângere.