VIDEO | Egal cu scandal între Sepsi și Viitorul! Gol superb și accidentare gravă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 04 august 2019, ora 22:17,
Sepsi Viitorul

Sepsi și Viitorul au oferit un meci spectaculos, cu 4 goluri, însă în care am avut parte și de mulți nervi.

Portarul Roland Niczuly a suferit o ruptură musculară la încălzire și a părăsit terenul în lacrimi.

Carnat a deschis scorul înainte de pauză, însă Viitorul, aflată la meciul cu numărul 250 în Liga 1, a egalat în minutul 47 după super golul lui Ciobanu.

Eric a făcut imediat 2-1 din penalty, însă Bouhenna a egalat în prelungiri. Hagi a cerut fault în atac, însă și Csaba Laszlo a fost extrem de nervos, fiind eliminat.

ECHIPELE:

Sepsi: Fejer – Dimitrov, Barisic, Tincu, Fl. Ştefan – Vaşvari, Velev (Bouhenna ’46) – Gal Andrezly, D. Flores (Fulop ’76), Ştefănescu (Karanovic ’34) – Carnat

Antrenor: Csaba Laszlo

Viitorul: Căbuz – Boboc, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer – Ciobanu, Artean, S. Filip (Dulca ’53) – Eric (Mladen ’78), Calcan, Pitu (Houri ’70)

Antrenor: Gheorghe Hagi