VIDEO | Echipa lui Șumudică revine pe podium în Arabia Saudită

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 15 martie 2019, ora 23:08,
șumudică
șumudică

Al Shabab, echipa antrenată de către Marius Șumudică, a obținut doar un egal în deplasare cu Al-Ettifaq, scor 1-1, în etapa a 24-a din campionatul Arabiei Saudite. Al Shabab și-a creat 18 ocazii de gol.

Gambianul Steve a deschis scorul pentru Al-Shabab în minutul 23.

Ibrahim Mahnashi a egalat în minutul 45+4, după o gafă uriașă în apărarea lui Al Shabab.

Spre finalul primei reprize, arbitrul polonez Simon Marciniak a vrut să-l trimită în tribune pe Marius Șumudică, pentru proteste, apoi s-a răzgândit.

Pe final de meci, Al Shabab a ratat două ocazii imense de a lua cele trei puncte.

Fundașul Valerică Găman a fost integralist, iar mijlocașul Constantin Budescu a fost introdus pe teren în minutul 62.