VIDEO | Echipa lui Răzvan Lucescu a debutat cu o victorie în preliminariile Ligii Campionilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 24 iulie 2018, ora 22:40,
PAOK-Basel
PAOK-Basel

PAOK Salonic, echipa antrenată de către Răzvan Lucescu, a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Basel, scor 2-1, în prima manșă din turul doi preliminar al Ligii Campionilor.

Jose Canas a deschis scorul în minutul 32, cu o execuție superbă. Mijlocașul a șutat perfect din voleu, de la 25 de metri, iar mingea s-a dus în colţul drept al porţii.

Aleksandar Prijovic a dublat avantajul vicecampioanei Greciei în minutul 80. Atacantul sârb a trimis din voleu, din centrul careului.

Albian Ajeti a înscris un gol vital pentru elvețieni în minutul 82. Atacantul a profitat de o neînțelegere în apărarea lui PAOK și a reluat mingea cu capul din careul de șase metri.

PAOK a dominat autoritar partida, iar raportul șuturilor pe poartă a fost 7-1 în favoarea gazdelor.

Arena „Toumba” din Salonic a fost plină, iar suporterii au creat o atmosferă incendiară, ca de obicei.

Partida retur va avea loc la 1 august, la Basel.