VIDEO | Echipa lui Alex Mitriță rămâne fără victorie în campionat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 07 aprilie 2019, ora 07:43,
Mitrita
Mitrita

New York City FC, cu Alexandru Mitriță integralist, a remizat pe teren propriu cu Montreal Impact, scor 0-0, în etapa a 5-a din MLS.

Gazdele au dominat și au avut mai multe ocazii clare, dar portarul canadienilor, Bush, a fost în zi de grație.

Alexandru Mitriță a avut prima mare ocazie a meciului, în minutul 7. Fostul jucător al Craiovei a driblat mai mulți adversari, dar portarul a respins șutul.

În minutul 70, echipa din Montreal a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Urruti.

S-a încheiat 0-0, iar New York City FC are patru remize și o înfrângere de la începutul sezonului, ocupând penultimul loc în clasament.

Alexandru Mitriță (24 de ani), transferat pentru 8 milioane de euro, a reușit un gol și o pasă decisivă pentru echipa americană.