VIDEO | Dinamoviștii sunt convinși: ”O să arătăm mai bine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 03 septembrie 2019, ora 07:30,
dinamo deplasare

Dinamo a obținut primul succes în deplasare din acest sezon, scor 1-0 cu Sepsi, și s-a apropiat la două puncte de play-off.

Daniel Popa a adus victoria ”câinilor” în minutul 83, din pasa lui Dan Nistor. Fotbalistul a ajuns la golul cu numărul 4 în Liga 1 și este golgheterul formației din Ștefan cel Mare.

După meci, Popa a explicat că pauza care urmează este benefică pentru echipa sa, iar dinamoviștii au timp să lucreze pentru a arăta din ce în ce mai bine. De asemenea, atacantul l-a lăudat pe Dan Nistor, căpitanul lui Dinamo, și a amintit de cifele mijlocașului: 2 reușite și 3 pase de gol în trei meciuri.

„Trebuia să obţinem a doua victorie, era un meci dificil, acum urmează o pauză binevenită ca să lucrăm mai mult şi să arătăm mai bine. Au ratat şi ei, am avut şi noi multe ocazii, important este că am luat 3 puncte, avem mare nevoie de puncte în continuare.

Este posibil ca schimbarea de antrenor să fie binevenită, dar am lucrat foarte bine şi cu cei dinainte. Părerea mea este că ne-a lipsit Dan Nistor, s-a văzut şi acum, dă pase decisive, a intrat de 2 etape şi are 3 pase şi două goluri, este un jucător cheie pentru noi.” a declarat Daniel Popa după victoria cu Sepsi.

Vezi și VIDEO | Uhrin nu e mulțumit după victoria cu Sepsi: „Să marcăm mai multe goluri!”