VIDEO | Dinamo, thriller la Sibiu! Alb-roşiii, învinşi într-un meci cu şase goluri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 07 decembrie 2019, ora 22:42,
dinamo
dinamo

Dinamo a făcut încă un pas greşit în Liga 1! Alb-roşiii au ratat şansa de a se apropia de playoff după ce au pierdut în deplasare la Sibiu. Gazdele de la Hermannstadt s-au impus cu 4-2.

Yazalde a deschis scorul după un sfert de oră de joc, iar dinamoviştii au restabilit egalitatea după pauză, atunci când Sorescu a marcat cu un şut plasat din marginea careului.

După 1-1, oaspeţii au dispărut din joc. Dâlbea, Viera şi Yazalde au dus scorul la 4-1 pentru Hermannstadt după reuşitele din minutele  70, 77 şi 87.

În prelungiri, Perovic a reuşit să reducă din diferenţă, prea târziu însă pentru o revenire în joc a echipei lui Duşan Uhrin.

Dinamoviştii au încheiat o serie de patru meciuri fără înfrângere (două remize, două victorii) şi au ratat şansa de a urca pe locul al şaselea în clasament. Alb-roşiii sunt la două puncte în urma celor de la Gaz Metan Mediaş.