VIDEO | Dinamo s-a calificat în faza următoare din Liga Campionilor la handbal

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 13 noiembrie 2019, ora 22:11,
dinamo-handbal

Dinamo București a remizat în deplasare cu echipa suedeză Kristianstad, scor 29-29, în Grupa D din Liga Campionilor la handbal masculin. ‘Câinii roșii’ și-au asigurat prezența în play-off-ul pentru optimile de finală.

La pauză, Dinamo a condus cu 17-16. În repriza a doua, suedezii au jucat mai bine și au condus aproape mereu. În ultimul minut, Kristianstad a condus cu 29-27.

HANDBAL. Suntem calificati matematic in primăvara europeană: Kristianstad – Dinamo 29-29!Rămânem neînvinși!!!

Publicată de Dinamo pe Miercuri, 13 noiembrie 2019

Croatul Kuduz a fost cel mai bun marcator pentru Dinamo, cu 6 goluri.

Dinamo București se menține pe primul loc în Grupa D și nu a pierdut niciun meci.