VIDEO | Dinamo, remiză cu Iașiul lui Rednic! ”Câinii” rămân în zona roșie a clasamentului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 12 iulie 2020, ora 20:18,
iasi dinamo vali lazar

Dinamo a remizat în Ștefan cel Mare cu Iașiul lui Rednic, scor 1-1, iar formația lui Adi Mihalcea rămâne în zona roșie a clasamentului.

Deian Sorescu, fotbalist dorit de o formație din Bundesliga, a deschis scorul pentru roș-albi în minutul 10, după un penalty controversat acordat de Andrei Chivulete.

La pauză, moldovenii au reacționat, prin intermediul paginii oficiale de Facebook.

”Rugăm un oficial NBA să se pronunțe asupra fazei din care gazdele au deschis scorul. La fotbal știm deja că nu se impunea fault.” a scris Poli Iași la pauză.

Intrăm în dezavantaj la cabine.Rugăm un oficial NBA să se pronunțe asupra fazei din care gazdele au deschis scorul. La fotbal știm deja că nu se impunea fault.#PutemPentruPoli#UnitiVomInvinge

Publicată de FC Politehnica Iasi pe Duminică, 12 iulie 2020

În repriza secundă, la finalul meciului, Chivulete a dictat încă o lovitură de la 11 metri, de data aceasta pentru Poli Iași.

Andrei Cristea a transformat fără probleme și a stabilit rezultatul final.

În urma acestui rezultat, Dinamo rămâne pe locul 13 în Liga 1, cu 21 de puncte, iar Poli Iași se menține în continuare pe locul de baraj, cu 22 de puncte.

În următoarea etapă, formația lui Adi Mihalcea va juca în deplasare la Ploiești, cu Chindia Târgoviște, iar Iașiul lui Rednic va juca pe teren propriu cu FC Viitorul.