VIDEO | Dinamo, la primul eșec în play-out! Gafe mari în apărarea ‘câinilor’

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 17 martie 2019, ora 19:35,
gaz-dinamo
gaz-dinamo

Gaz Metan Mediaș a câștigat meciul de pe teren propriu cu Dinamo București, scor 2-1, în etapa a doua din play-out-ul Ligii 1. ‘Câinii roșii’ au deschis scorul, dar au comis mai multe erori în apărare.

Papazoglou a înscris în minutul 4, din pasa lui Dan Nistor.

Rondon a egalat în minutul 11 pentru medieșeni.

În repriza a doua, Dinamo a controlat jocul, dar Caiado a înscris pentru Gaz Metan Mediaș în minutul 58, după o eroare incredibilă a fundașului Ricardo Grigore.

Gaz Metan: Pleşca – Creţu, Pereira, Larie, Buşu – Fofana, Luis Aurelio – Olaru (Mailat ’56), Caiado (Yazalde ’75), Chamed – Rondon (Ivanov ’69). Antrenor: Edi Iordănescu.

Dinamo: Mandanda – Sorescu, Klimavicius, Grigore (Dussaut ’74), Mustoe (N’Diaye ’57) – I. Filip – Montini (D. Popa ’78), R. Jaadi, Nistor, Aliji – Papazoglou. Antrenor: Mircea Rednic.