VIDEO | Dinamo, cu un picior în ‘Groapa’ Ligii 1! Eșecul cu Voluntari adâncește criza ‘câinilor roșii’

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 28 iunie 2020, ora 19:01,
dinamo-voluntari-1280×720

Dinamo a pierdut pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 0-1, în etapa a 6-a din play-out-ul Ligii 1. ‘Câinii roșii’ rămân pe ultimul loc în clasament, în condițiile în care au pierdut toate meciurile jucate după reluarea campionatului.

Prima repriză a fost una echilibrată. În debutul actului secund, Ioan Filip a primit al doilea cartonaș galben, iar Dinamo a rămas în inferioritate numerică.

Dinamo a primit gol din partea unui jucător crescut în Ștefan cel Mare: Ion Gheorghe. Mijlocașul în vârstă de 20 de ani a înscris în minutul 75, cu un șut de la marginea careului.

Ultima fază importantă a meciului a fost în minutul 82, când dinamoviștii au cerut penalty la un duel între Sin și Pablo de Lucas.

Dinamo are înfrângeri pe linie în play-out-ul Ligii 1 și ocupă ultima poziție în clasament. FC Voluntari are patru victorii consecutive și a urcat pe poziția a doua.