VIDEO | Dinamo a remizat cu Zaglebie Lubin într-un meci amical în Polonia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 08 iulie 2018, ora 19:27,
Dinamo
Dinamo

Dinamo București a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical cu formația poloneză Zaglebie Lubin, în cadrul stagiului de pregătire de la Gniewino (Polonia).

Potrivit site-ului oficial al formației din Ștefan cel Mare, căpitanul Dan Nistor a marcat în minutul 50, după ce polonezii au deschis scorul în prima repriză prin Tuszynski (44′).

Antrenorul Florin Bratu a trimis pe teren următorul ’11’: Eșanu – Corbu, D. Ciobotariu, Katsikas, Sg. Popovici – Hanca, R. Grigore, D. Nistor – Neicuțescu, Axente, Salomao.

După pauză, au mai evoluat Moldoveanu, D. Popa, Sorescu, M. Popescu, Vl. Olteanu, Tîrcoveanu, I. Șerban și Horsten.

Partida a fost transmisă live pe contul de Facebook al formației poloneze.

În sezonul trecut, Zaglebie Lubin s-a clasat pe locul 7 în play-off-ul primei ligi din Polonia.

Dinamo a câștigat primele două jocuri de verificare disputate în Polonia, 4-0 cu Olimpia Elblag (goluri Sorescu, Hanca, D. Popa și I. Șerban) și 3-0 cu Arka Gdynia (goluri D. Nistor, Hanca și D. Popa).

Până la finalul cantonamentului, dinamoviștii vor mai disputa încă două partide amicale, după următorul program:

10 iulie, ora 17:00: Dinamo București vs Jagiellonia (locul 2 în play-off-ul sezonului trecut al primei ligi din Polonia)

11 iulie, ora 12:00: Dinamo București vs Chojniczanka Chojnice (locul 3 în ediția trecută a ligii secunde din Polonia)

Revenirea în țară este programată pe 12 iulie (ora 17:20), pe Aeroportul „Henri Coandă”.