VIDEO | Dinamo a avut emoții cu ultima clasată! Fani nemulțumiți în ‘Groapă’

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 01 martie 2019, ora 22:09,
dinamo
dinamo

Dinamo București a câștigat meciul de pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 2-1, în ultima etapă din sezonul regulat al Ligii 1. Pe final, puținii suporteri dinamoviști prezenți în ‘Groapă’ au sancționat evoluția ezitantă a favoriților.

În urma acestui rezultat, Dinamo va intra cu 16 puncte în play-out, iar Concordia Chiajna va începe cu 9 puncte.

Doar 955 de suporteri dinamoviști au asistat la meciul din ‘Ștefan cel Mare’.

În minutul 26, golgheterul dinamoviștilor, Mattia Montini, a suferit o comoţie și a fost înlocuit cu grecul Athanasios Papapazoglou. Atacantul italian a fost transportat la spital pentru investigații.

Papazoglou a deschis scorul în minutul 39, din pasa lui Nistor.

În minutul 66, Deian Sorescu a reușit o acțiune frumoasă în banda dreaptă și a șutat cu piciorul stâng, din careu.

Finalul de meci i-a aparținut Concordiei Chiajna. Adrian Ropotan a înscris în minutul 69, cu un șut impecabil de la marginea careului, apoi Moussa a irosit două ocazii bune.

Dinamo: Muţiu – Sorescu, Klimavicius, Grigore, Aliji – Filip – Nabil Jaadi (Zenke ’50), Ait-Atmane (N’Diaye ’64), Nistor, Reda Jaadi – Montini (Papazoglou ’26). Antrenor: Mircea Rednic.

Concordia: Greab – Cadamuro, Koutroubis (Cristescu ’46), Meira, A. Radu (Fota ’46) – Ropotan, Albu, Gorobsov – Grădinaru, Moussa, Alexe (Guessan ’70). Antrenor: Adrian Falub.

Ambele echipe vor juca în play-out-ul Ligii 1, iar punctele vor fi înjumătățite.