VIDEO | „Dezastru total!” Olăroiu, ‘desființat’ în China după o înfrângere la scor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 05 aprilie 2019, ora 16:11,
Olaroiu
Olaroiu

Jiangsu Suning, echipa antrenată de către Cosmin Olăroiu, a pierdut meciul din deplasare cu Beijing Guoan, scor 0-3, în etapa a patra din campionatul Chinei.

Yuning Zhang a deschis scorul în minutul 22, cu un șut fabulos.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 42, după eliminarea lui Yang Yu.

Toată lumea aștepta o revenire a echipei lui Olăroiu după pauză. Dar Cedric Bakambu a înscris pentru Beijing Guoan în minutul 54.

În minutul 79Song Wang (Jiangsu Suning) a fost eliminat pentru o intrare criminală.

Ziming Wang a stabilit scorul final în minutul 90+3.

Fanii lui Jiangsu Suning sunt furioși după acest eșec la scor și îl arată cu degetul pe Cosmin Olăroiu, mai ales pentru evoluția echipei din repriza a doua.

După patru runde, Jiangsu Suning are două victorii și două înfrângeri și poate ajunge în jumătatea a doua a clasamentului.