VIDEO | Dezastru pentru Șumudică! Gaziantep, eliminată din Cupă de o echipă din liga a treia! Toșca a gafat incredibil

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 18 decembrie 2019, ora 17:36,
sumudica
sumudica

Gazişehir Gaziantep, echipa antrenată de către Marius Șumudică, a fost eliminată în 16-imile de finală din Cupa Turciei de către Kirklarelispor, o formație din liga a treia. Internaționalul român Alin Toșca a gafat incredibil la unul dintre goluri.

Înaintea meciului retur de pe teren propriu, Gaziantep trebuia să recupereze un deficit de un gol. Kirklarelispor a câștigat în fața fanilor cu 2-1.

Ozer a deschis scorul în minutul 12 pentru echipa lui Șumudică, dar echipa din liga a treia turcă a avut o revenire incredibilă.

Pekesen a egalat în minutul 37, după gafa imensă comisă de către fundașul Alin Toșca. Mai întâi, românul a dat pe lângă minge, apoi nu a reușit să-l blocheze pe atacantul oaspeților și a căzut pe teren.

În repriza a doua, Karaahmet (72′) a înscris pentru Kirklarelispor, iar Demir a reușit o dublă pentru Gaziantep (85′, 90′), dar a fost insuficient. Echipa lui Marius Șumudică a fost eliminată din Cupa Turciei.

În campionat, Gaziantep ocupă locul 11 după 15 etape.