VIDEO | Devis Mangia nu concepe înfrângerea cu FCSB: ”Sunt încrezător. Jucătorii vor să-și ia revanșa”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 29 martie 2019, ora 15:53,
devis-mangia

FCSB și Universitatea Craiova se vor întâlni duminică, 31 martie, pe Arena Națională!

Universitatea Craiova a pierdut ultima întâlnire cu roș-albaștrii, iar Devis Mangia nu concepe o nouă înfrângere. Tehnicianul formației din Bănie a explicat că jucătorii vor să-și ia revanșa și vor să demonstreze că sunt fotbaliști. Mangia așteaptă suporterii olteni în număr cât mai mare pe Arena Națională.

”Important pentru mine este ca echipa să facă o partidă bună. Sper că va fi aglomerat drumul dacă învingem. Dacă rezultatul este negativ, nimic nu este decis. Arbitrii nu sunt o problemă pentru mine. Avem soluții pentru FCSB, iar în acest moment avem 18 jucători care pot juca. Toți vor ajuta echipa în următoarele meciuri. Sunt foarte încrezător. Fotbaliștii au spirit de revanșă și vor să demonstreze că sunt mari. Sunt sigur că spectatorii vor veni în număr cât mai mare și îmi doresc din tot sufletul că va fi ce trebuie după meci.” a declarat Devis Mangia la conferința de presă.

? #LIVE: Conferința de presă premergătoare meciului cu FCSB. Participă Devis Mangia și Mirko Pigliacelli.#SustineStiinta #AsaELaCraiova #CampioniLaSuporteri

Publicată de Universitatea Craiova pe Vineri, 29 martie 2019

Koljic, marele absent al partidei cu roș-albaștrii!

Golgheterul Elvir Koljic s-a accidentat în victoria Bosniei contra Armeniei, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020. Atacantul l-a înlocuit pe superstarul Romei, Edin Dzeko, în minutul 87, dar după doar trei minute a cerut intervenția medicilor din cauza unei dureri la coapsă.