VIDEO | Dennis Man, eroul FCSB la Iași! Frustrarea jucătorului dorit de Sevilla: „Scap de o accidentare și dau de alta”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 03 decembrie 2019, ora 23:38,
Dennis-Man-FLorinel-Coman-jucători-la-FCSB-în-Liga-I-e1553867197971

Dennis Man a reușit golul victoriei pentru FCSB la Iași, în al doilea minut de prelungiri. Jucătorul aflat în atenția celor de la FC Sevilla este frustrat de faptul că a avut probleme medicale în acest sezon și nu a reușit să înscrie de mai multe ori.

Politehnica Iași – FCSB s-a încheiat 1-2. Andrei Cristea a deschis scorul pentru ieșeni în minutul 15. Florin Tănase a egalat din penalty în minutul 31.

Mă bucur în primul rând pentru victorie, am muncit mult în acest meci. Părerea mea e că meritam să câștigăm. Nu am mai marcat de mult timp, scap de o accidentare și dau de alta. Trebuie să muncesc în continuare și toate vor veni de la sine.

Mă bucur când se vorbește despre mine, înseamnă că sunt apreciat și se vede că muncesc. Dar în această seară vreau să mă bucur de victorie și vedem ce va fi pe viitor„, a spus Dennis Man.

Dennis Man (21 de ani) a marcat primul gol în Liga 1 după o pauză de peste patru luni. Jucătorul cotat la 5,5 milioane de euro a reușit trei goluri și o pasă decisivă în 14 meciuri pentru ‘roș-albaștri’.

Anamaria Prodan a declarat că FCSB a avut o ofertă în valoare de 15 milioane de euro pentru Dennis Man, dar Gigi Becali vrea 30-40 de milioane de euro.