VIDEO | Deja-vu! Barcelona a învins-o din nou pe Napoli. Griezmann a marcat primul gol pentru noua sa echipă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 11 august 2019, ora 09:31,
griezmann
griezmann

Barcelona a învins-o, din nou, pe Napoli în al doilea meci amical consecutiv din această vară.

După ce au câștigat cu 2-1 în urmă cu trei zile, catalanii au învins-o din nou pe echipa lui Vlad Chiricheș, scor 4-0. În prima repriză, cu internaționalul român pe teren, cele două formații au fost la egalitate.

În a doua parte a meciului, Carlo Ancelotti a schimbat mai mulți jucători, printre care și Chiricheș. Tehnicianul italian nu a fost inspirat, iar echipa lui a încasat 4 goluri în 15 minute. Luis Suarez (”dublă”), Griezmann și Dembele au marcat pentru Barcelona, iar campioana Spaniei a ajuns la a doua victorie consecutivă în fața lui Napoli.

60.000 de spectactori au fost prezenți pe ”Michigan Stadium” pentru a le vedea pe cele două echipe de top din Europa.

Vezi și VIDEO | Ajax a făcut spectacol în campionat! Răzvan Marin a dat o pasă de geniu