VIDEO | Debut perfect pentru Sergiu Buș în Coreea de Sud! Atacantul român a marcat golul victoriei pentru Seongnam

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 martie 2021, ora 13:47,
SergiuBus1
SergiuBus1

Sergiu Buș (28 ani), fostul atacant al FCSB-ului a debutat cu gol în campionatul Coreeei de Sud.

După ce în primele trei etape atacantul român nu a bifat niciun minut în tricoul celor de la Seongnam, Sergiu Buș a fost introdus la pauza meciul cu Suwon City și a marcat golul victoriei în minutul 88. Fostul jucător al FCSB-ului a recuperat balonul în jumătatea adversa a driblat un alt fundaș al lui Suwon City și l-a învins pe portar cu un șut la colțul scurt.

Seongnam, formația românului Sergiu Buș s-a impus în fața celor de Suwon City cu scorul de 2-1.

300.000 de euro au plătit cei de la Seongnam în iarnă pentru transferul lui Sergiu Buș.