VIDEO | Debut în forță pentru FC Voluntari în 2019! Au ‘spulberat’ revelația Ligii 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 februarie 2019, ora 19:07,
voluntari-sepsi

FC Voluntari a câștigat meciul de pe teren propriu cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 4-2, în etapa a 22-a din Liga 1. Covăsnenii riscă să piardă locul patru, după eșecul cu ultima clasată.

Ricardinho a deschis scorul în minutul 14, cu un șut fabulos din afara careului. (VIDEO)

Golgheterul lui Sepsi, Ibrahima Tandia, a ajuns la 10 reușite după ce a restabilit egalitatea în minutul 24, printr-un șut în forță. (VIDEO)

#csakazosk #liga1betano #FCVOSKGooooool Sepsi OSK!!Fc Voluntari – Sepsi OSK 1-124’B.Tandia

Publicată de Sepsi OSK pe Duminică, 3 februarie 2019

Gazdele au intrat în avantaj la pauză după golul lui Ionuț Balaur (36′), în urma unei lovituri de colț. (VIDEO)

În minutul 62, Richard Gadze a majorat diferența pentru FC Voluntari. (VIDEO)

În minutul 78, scorul a căpătat proporții rușinoase pentru revelația Ligii 1, Sepsi. Alexandru Tudorie a primit o minge pe culoare și a șutat plasat din careu. (VIDEO)

Yasin Hamed a stabilit scorul final, 4-2, în minutul 90 (VIDEO).

#csakazosk #liga1betano #FCVOSKGol Sepsi OSK!Fc Voluntari – Sepsi OSK 4-289’ Y.Hamed

Echipa din Sfântu Gheorghe nu mai pierduse în deplasare din august 2018: 0-2 cu FCSB.

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Russo, Balaur, Signorelli – G. Deac (Fl. Bălan 90+2′), Căpăţînă, Răuţă, I. Gheorghe – Gadze, Tudorie (Ad. Bălan 86′). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Sepsi: Niczuly – Moura, Viera, Jovanovici, Sato – Velev, Rus (Simonovski 46′) – Drăghici (Yasin Hamed 64′), Vaşvari, F. Ştefan (Carnat 70′) – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari se menține pe ultimul loc în clasament, iar Sepsi Sfântu Gheorghe ocupă poziția a patra.