VIDEO | Debut de vis pentru HIGUAIN! A dat un GOL SUPERB după doar 4 minute în tricoul Milanului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 12 august 2018, ora 12:27,
Higuain Milan

Real Madrid a învins-o pe AC Milan cu 3-1, în super amicalul de pe Santiago Bernabeu, însă Gonzalo Higuain a avut parte de un debut excelent în tricoul italienilor.

Adus recent de la Juventus, Higuain a dovedit din nou că este un golgheter adevărat: la debutul în tricoul Milanului, argentinianul a înscris superb din afara careului, după doar 4 minute. El a egalat în acel moment, Benzema deschizând scorul pentru Real.

VIDEO Golul lui Higuain

Milan a fost în cele din urmă învinsă de Real. Bale a făcut 2-1 înainte de pauză, iar Mayoral a stabilit scorul final în prelungirile partidei.

VIDEO Rezumatul meciului

Real se pregătește de primul meci oficial al sezonului. Pe 15 august, echipa lui Julen Lopetegui o va întâlni pe Atletico, la Tallinn, în Supercupa Europei.