VIDEO | Debut de senzație pentru Ianis Hagi la Genk! A înscris la prima atingere a mingii

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 26 iulie 2019, ora 22:25,
ianis-hagi-genk

Ianis Hagi a debutat cu gol pentru noua lui echipă, Genk. Mijlocașul în vârstă de 20 de ani a fost rezervă și a reușit golul victoriei, la prima atingere de balon.

În fața propriilor suporteri, Genk a fost condusă la pauză de Kortrijk, după reușita lui De Sart din minutul 13.

Nygren a egalat în minutul 51.

În minutul 74, Ianis Hagi a fost introdus pe teren, iar un minut mai târziu a înscris cu o execuție spectaculoasă, fiind înconjurat de trei adversari.

Părinții lui Ianis, Gică Hagi și Marilena Hagi, au fost prezenți în tribunele arenei din Genk.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru Genk, echipă care are un început perfect de sezon: a câștigat Supercupa Belgiei și a reușit o victorie în prima etapă de campionat.

Ianis Hagi s-a transferat în această vară de la Viitorul la Genk. Mijlocașul a impresionat la Campionatul European de tineret.