VIDEO | Debut cu victorie pentru Craiova în play-off! Mihăilă: „Am suferit puţin în repriza a doua”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 02 martie 2020, ora 09:46,

Valentin Mihăilă a înscris din nou pentru Universitatea Craiova. Fotbalistul în vârstă de 20 de ani este considerat noua ‘perlă’ a Băniei. Mihăilă a recunoscut că echipa lui a suferit în meciul de acasă cu Gaz Metan Mediaș, câștigat cu 2-1.

Alexandru Cicâldău (3′ – penalty) și Valentin Mihăilă (27′) au înscris pentru gazde. Reușita oaspeților a fost semnată de către Marius Constantin (9′ – penalty).

1,5 milioane de euro este cota de piață a lui Valentin Mihăilă, potrivit Transfermarkt.

Este bine că am reuşit să luăm cele trei puncte, asta ne doream de la bun început. Am început bine prima repriză, în a doua am suferit, dar este bine că am câştigat. Am suferit puţin, dar cele trei puncte puse în joc sunt la noi.

I-am mulțumit lui Nistor, pentru că m-am intersectat cu el la acea fază, mi-a centrat foarte bine, am reuşit să şterg puţin mingea şi s-a dus în poartă. Înseamnă enorm, pentru cele trei puncte puse în joc. Aveam nevoie să începem play-off-ul cu încredere şi acum ne gândim la meciul din Cupă„, a spus Valentin Mihăilă la finalul partidei.

Pentru Universitatea Craiova urmează meciul de miercuri din sferturile de finală ale Cupei României. Oltenii se deplasează la Iași.

Astăzi, de la ora 20:30, este programat meciul CFR Cluj – Astra Giurgiu.

gaz metanliga 1universitatea craiovaplay offmihailagaz metan mediașcraiovavalentin mihaila