VIDEO | Debut confortabil pentru FCSB în noul sezon! Trei goluri și multe ratări la Giurgiu, cu Astra

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 22 august 2020, ora 22:57,
astra fcsb
astra fcsb

FCSB a câștigat meciul din deplasare cu Astra Giurgiu, scor 3-0, în prima etapă a sezonului 2020-2021 din Liga 1. ‘Roș-albaștrii’ au jucat foarte bine și și-au creat peste 20 de ocazii de gol.

În prima repriză, Astra nu și-a creat nicio ocazie de gol! În schimb, FCSB a avut 7 șuturi pe poartă și două goluri. Au înscris Dennis Man (33′) și Florin Tănase (36′), profitând de erori mari în defensiva gazdelor.

În repriza a doua, vedetele Astrei, Budescu și Alibec, au părăsit terenul dezamăgiți, după ce au jucat slab. În minutul 90, Florinel Coman a obținut un penalty, iar Olimpiu Moruțan a înscris de la 11 metri.

La final, raportul ocaziilor de gol este elocvent pentru desfășurarea partidei: 23-4 pentru FCSB.

Astra câștigase ultimele trei confruntări cu FCSB (3-2, 3-1 și 2-1). Echipa din Giurgiu s-a clasat înaintea FCSB în play-off-ul Ligii 1.