VIDEO | Daniel Pancu, discurs motivațional după victoria cu Antalyaspor! Ce urmează pentru formația din Giulești

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 14 februarie 2019, ora 10:49,
rapid-pancu
rapid-pancu

Daniel Pancu (41 ani) își motivează la maximum elevii. Fostul mare jucător se asigură prin discursuri emoționante că fotbaliștii Rapidului dau tot ce au mai bun pe teren!

Rapid București s-a impus cu scorul de 1-0 în partida amicală cu Antalyaspor, echipă care evoluează în prima ligă din Turcia. Giuleștenii au câștigat cu scorul de 1-0, golul fiind marcat de Toma, în minutul 72.

Formația din Giulești se va întoarce în România din cantonament, iar Daniel Pancu le-a vorbit elevilor săi în vestiar despre cum a văzut el meciul cu formația turcă. Acesta a explicat și ce urmează pentru echipă.

”Mi-a plăcut astăzi. Ați tratat jocul serios, ați fost preocupați, organizați, iar jocul a arătat foarte frumos. Mai sunt destule lucruri de pus la punct, dar ca și implicare și atitudine nu am nimic de reproșat. Ați avut adversarii mult mai bine cotați decât voi. Vă felicit pentru perioada asta din Turcia, pentru cum v-ați comportat. Urmează trei zile de relaxare, iar voi nu trebuie să uitați de problema kilogramelor. Până la următorul meci, cu Progresul Spartac, ne vom antrena pe sintetic.” au fost cuvintele lui Daniel Pancu, după victoria cu Antalyaspor.

Speech, Daniel Pancu

Daniel Pancu le vorbește jucătorilor, la finalul victoriei cu Antalyaspor ??

Publicată de FC Rapid 1923 pe Miercuri, 13 februarie 2019

CE VICTORIE! ? ??Rapid reuseste sa castige in fata ocupanetei locului 9 din prima liga turca ⚽ Pentru echipa noastra a macat Toma in minutul 72.