VIDEO | Dan Petrescu împotriva lui Olăroiu! Cine a câștigat duelul românilor din China

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 05 august 2018, ora 17:42,
Olaroiu-Petrescu

Confruntarea antrenorilor români din China a fost câștigată de Cosmin Olăroiu! Jiangsu Suning s-a impus cu 3-1 pe teren propriu cu Guizhou Zhicheng, echipa pregătită de Dan Petrescu.

Formația lui Olăroiu a întors meciul în doar 10 minute. Guizhou a deschis scorul în minutul 65.

Jiangsu a egalat în minutul 72, prin Boakye, și, în doar trei munute, a preluat conducerea, după golul lui Wu Xi.

Trupa lui Olăroiu a securizat victoria în prelungiri, odată cu reușita lui Zhang Xiaobin. Olăroiu e la a doua victorie consecutivă în campionat și e neînvins de şase etape.

Guizhou Zhicheng a câștigat primul mecu cu Dan Petrescu pe bancă etapa trecută.  E ultima clasament, în timp ce trupa lui Olăroiu se află pe locul 5.