VIDEO | Culio, mesaj tranșant după Lazio – CFR Cluj! „Trebuie personalitate şi încredere”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 29 noiembrie 2019, ora 09:58,
Culio
Culio

CFR Cluj a ratat șansa de a-și asigura calificarea în 16-imile de finală ale Europa League, după înfrângerea la limită cu Lazio Roma, scor 0-1. Emmanuel Culio, cel mai experimentat jucător al ardelenilor, a spus lucrurilor pe nume la finalul meciului de pe arena ‘Olimpico’.

CFR Cluj trebuie să obţină cel puţin un egal în ultima rundă, pe 12 decembrie, în meciul de acasă cu Celtic, pentru a se califica în 16-imile de finală.

Joaquin Correa a înscris în minutul 15. În repriza a doua, Lazio nu și-a creat nicio ocazie de gol, în timp ce ardelenii au avut patru-cinci șanse clare. Rezumatul partidei poate fi văzut AICI.

În prima repriză, echipa n-a avut personalitate, n-a intrat cu încredere pe teren. În repriza a doua, echipa a jucat foarte bine, a stat sus, a avut personalitate. Ca să câştigăm trebuie personalitate şi încredere. Era foarte important meciul de azi. Dacă azi obţineam un punct, era gata, toată lumea era fericită. Cu Celtic va fi foarte, foarte greu„, a spus Emmanuel Culio.