VIDEO | Cu pulsul în gât și nervii de fier! Todoran, după meciul cu Botoșani: ”La asta nu mai rezistam!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 30 septembrie 2018, ora 09:59,
DINU TODORAN

FC Voluntari a remizat pe teren propriu cu FC Botoșani, scor 1-1, în etapa a zecea din Liga 1. Ilfovenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 51.

La finalul partidei, antrenorul ilfovenilor, Dinu Todoran s-a arătat dezamăgit de scorul înregistrat pe tabelă și spune că a trăit la puls 100, ultimele momente ale meciului. Pe final, Voluntari putea chiar pierde meciul, dacă portarul Vâtcă nu intervenea salvator în două situații clare de gol ale Botoșaniului:

”Ne ajută pe viitor, cam orice punct este important şi contează. Sunt însă foarte nemulţumit pentru că am început bine, am dat gol. A venit apoi faza din repriza secundă când din neatenţie am luat cartonaş roşu şi istoria meciului s-a schimbat.

Uşor, uşor, eu zic că trebuie să câştigăm şi un meci, dar astăzi am avut ghinion. Păcat că n-am câştigat, am avut meciul în mână în prima repriză.

Era să pierdem iar, pe final, în minutul 94. Din fericire a intervenit Vâtcă. La asta nu mai rezistam. La noi, în minutul 90, parcă fiecare adversar are ocazie de gol la fiecare meci”, a declarat Dinu Todoran, la Telekom Sport.