VIDEO | CSM București, remiză dramatică în Liga Campionilor! Atmosferă superbă creată de fani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 11 octombrie 2019, ora 21:16,
csm bucuresti

Echipa feminină de handbal CSM București a remizat pe teren propriu cu rusoaicele de la Rostov-Don, scor 23-23, în runda a doua din grupa B a Ligii Campionilor. Fanii din Sala Polivalentă au creat o atmosferă electrizantă, la primul meci de acasă din acest sezon al competiției europene.

La pauză, Rostov-Don a condus cu 14-13. În repriza a doua, CSM București a fost nevoită aproape mereu să revină pe tabelă.

În ultimul minut, ‘tigroaicele’ au condus cu 23-22, după reușita superbă a sârboaicei Andrea Lekici, dar rusoaicele au reușit să egaleze pe finalul atacului.

A venit momentul mult asteptat❗️❗️❗️"Tigroaicele" #CSMBucuresti sunt gata pentru duelul cu cu Handball Club Rostov-Don din EHF Champions League! Sa le tinem pumnii fetelor noastre!!! ✌️✌️✌️Go, Tigers!!!???#CSMB #OrasulTau #EchipaTa

Publicată de CSM Bucuresti Oficial pe Vineri, 11 octombrie 2019

Cele mai bune marcatoare pentru CSM București au fost Lekici (8 goluri), Omoregie (4) și Torstensson (4).

MVP-ul partidei a fost rusoaica Viahireva de la Rostov-Don, cu 12 goluri înscrise.

Publicată de Carol Alexandru pe Vineri, 11 octombrie 2019

CSM București și Rostov-Don sunt în fruntea grupei B din Liga Campionilor, la egalitate de puncte.

Următorul meci pentru bucureștence este pe teren propriu cu MKS Lublin (Polonia), pe 19 octombrie.